Статті

Подарунковий кодекс

1. Подарунки кожному(«нейтральні»). До них відносяться квіти, різні твори мистецтва, художні полотна, гравюри, вироби зі скла, порцеляни, кераміки та кришталю, подарункові книги та письмові речі.

Зверніть увагу, що вибираючи подарунок у книгарні, потрібно враховувати інтереси та уподобання людини, для якої призначається видання. За правилами етикету не рекомендується дарувати книгу з повчальною метою. Тобто якщо жінка не любить готувати, не варто вибирати красиво оформлену книгу «Кулінарне мистецтво» – це її може образити. Також недоречно підносити подібну книгу жінці, яка навпаки захоплюється кулінарією і дійсно чудово вміє готувати – вона може сприйняти такий подарунок як натяку, що їй варто дечому ще повчитися.

2. “Нейтральні” подарунки в офісному середовищі. Для співробітників доречними будуть дорогі цукерки чи торт, елітні чай чи кава у гарній упаковці, а також різноманітні набори (чайні чи кавові).

Одяг та аксесуари (сумка, хустка, шпилька для краватки) як подарунок доречні тільки у випадку, якщо на них зображений логотип фірми.

3. Не допустимо жінці дарувати краватку чоловіку, а чоловіку дарувати косметику жінці.Подібні подарунки як би натякають на ближчі стосунки або на бажання більшої близькості, що ставить у незручне становище людини, для якої призначений такий подарунок.

Жінка може подарувати чоловікові краватку, якщо вона вже супроводжувала його на світському заході і може вносити корективи до його костюма, але навіть у такому разі подібний подарунок ризикує бути розтлумачений згідно з прикметою – спосіб «охомутати» чоловіка. Чоловікові допускається подарувати помаду жінці, якщо їх вже пов’язує поцілунок.

Подібні подарунки цілком доречні у відносинах подружжя, тим більше, що етикет дозволяє парі між собою обговорювати покупку подарунків.

4. Одяг та косметика подається тільки найближчим людям. Дорогий одеколон або парфуми, засоби догляду за шкірою, пудра або шампунь – такі подарунки допустимі виключно між родичами або друзями однієї статі, якщо Ви знаєте напевно, що подібний презент не викличе алергії або неприємних відчуттів. Пам’ятайте, що важливо враховувати уподобання Ваших близьких, а також їх переваги при виборі певних фірм-виробників. Адже сюрприз має бути приємним.

Такі практичні подарунки, як праска чи пилосос теж допустимо дарувати родичам чи друзям, але виключно на їхнє прохання. Постільну білизну як подарунок можна вибрати для родичів або на весілля.

5. Чоловікамяк подарунок рідко вибирають солодощі (цукерки, печиво). Такі презенти здатні знизити ореол мужності в очах оточуючих. З тієї ж причини жінкам не можна дарувати міцні спиртні напої. Імідж “слабкої статі” ризикує бути зруйнованим. Як бачите, рівність підлог етикетом не передбачається.

6. Подарунки дітям – окреме питання. Як презент може виступити все, що завгодно: починаючи від пластиліну і закінчуючи навчальним посібником. Єдине, що не дозволяє етикет – грошові подарунки та подарунки, здатні порушити традиції сім’ї.

Якщо іменинник має братів і сестер, вони також повинні отримати невеликі сувеніри.

Тварини (хом’ячок, котик чи собачка) даруються дітям виключно після погодження подібного подарунка з дорослими, оскільки догляд за ними, як правило, дістається саме батькам.

7. За правилами гарного тону необхідно враховувати вік іменинника.Наприклад, не варто дарувати молодій дівчині шарфик «бабиних забарвлень», а людям похилого віку – подарунки голосних забарвлень.

8. Правила етикету наказують дотримуватися навіть прикмет:

– не можна дарувати носові хустки – до сліз;

– у портмоне або гаманець обов’язково кладіть монетку – інакше подарунок принесе безгрошів’я;

– не можна дарувати ікони та перли;

– заборонено дарувати дзеркала та ножі – це погана прикмета на Заході та Сході.

9. Хоча гумористичні сувеніри і не передбачені в подарунковому кодексі, але необхідно знати міру. Подібні подарунки можуть бути доречними на 1 квітня, Хелловін, хлопчак або дівич-вечір. З особливою акуратністю дарування шаржі, адже такий подарунок може збентежити або навіть образити винуватця урочистості, особливо якщо він буде поданий у присутності змішаної компанії.

10. Вартість подарунказалежить від фінансового стану дарувальника і, як правило, значення не має. Грошові обмеження стосуються лише дуже дорогих подарунків, вартість яких може поставити господарів у незручне становище.

Визначаючи ціну подарунка, враховуйте ступінь близькості відносин:

– не даруйте начальнику дорогі подарунки, які можуть бути розцінені як хабар;

– начальник не повинен подавати дріб’язкові подарунки підлеглим, оскільки його дохід на порядок вищий, ніж у його співробітників;

– рівень цін подарунків між близькими друзями з різними доходами має орієнтуватися на того, хто має дохід нижчий.

11. Непристойно обмінюватися з родичами та друзями, аналогічними подарунками. Тобто якщо Вам подарували чайник, попрацюйте над ідеєю подаруноку у відповідь, мова йде про якусь іншу річ.

Виняток – дружба за інтересами. Наприклад, Ви разом колекціюєте марки, захоплюєтеся риболовлею або розводите квіти.

12. На корпоративний подарунок до Нового Року прийнято відповідати подарунком на подарунок.

13. Повертаючись із подорожі, близьким друзям та родичам прийнято привозити невеликі національні сувеніри країни, яку Ви відвідали.

14. Незалежно від розміру або вартості подарунка, він має бути красиво упакований в спеціальну коробочку або барвистий папір, а до презентів на Новий рік та День народження прикладається вітальна листівка.

15. Подарунки не повинні подаватисяанонімно, виняток – сюрприз на 1 квітня та День Святого Валентина.

16. Обов’язково знімайте цінникиз подарунків, але це не стосується техніки, яка передбачає гарантійний ремонт.

Ваша команда «Serpаntin»