Статті

Найдорожчі подарунки в історії

1 місце. Цей подарунок уже протягом кількох сотень років тішить око – всесвітньо популярний мавзолей Тадж-Махал. Цей архітектурний шедевр став посмертним подарунком індійського шейха Джехана своїй коханій дружині, яка померла під час пологів 14-ї дитини. Невтішний правитель вирішив увічнити свою любов до дружини в камені – архітектурний ансамбль немов народжується щодня на світанку і вмирає із заходом сонця. Дивно, що перси-завойовники, що зруйнували Делі, славилися своєю суворістю і нещадністю, були настільки зачаровані казкою, що застигла в камені, що не посміли навіть наблизитися до усипальниці.

2 місце. Острів Скорпіонів, придбаний мільярдером Арістотелем Онассісом. Цей шматок суші, що нагадує скорпіона,  розміром у 500 акрів був дитячою мрією майбутнього багатія. Але незважаючи на це, Арістотель все ж таки подарував таку цінну річ своїй коханій Жаклін Кеннеді. Весілля вони зіграли на цьому острові.

3 місце. Найвишуканіший подарунок у світі замикає трійку лідерів. Він не найдорожчий, але пам’ять про нього живе вже дві тисячі років. Він став легендою і згадується у багатьох книжках. Молодий чоловік Марк Антоній настільки хотів підкорити серце легендарної Клеопатри, що був готовий до будь-яких вигадок. Купивши найдорожчу і найкрасивішу перлинутого часу, він поклав її в келих з червоним вином і запропонував цариці вилити його в море, якщо подарований подарунок не припаде Клеопатрі до смаку.

4 місце. Великі правителі минулого також були щедрими у своїх подарунках. Король Франції Людовік XIV («король-сонце») підніс своїй нелюбимій (!) дружині соболине манто. Подарунок призначався для того, щоб королева, вставши вранці з ліжка і побажавши прогулятися до альтанки в саду, не обтяжувала себе одяганням взуття, але водночас не застуджувала свої царські ніжки. Не манто, а ганчірка соболина.

5 місце. Не лише легендарні та великі особи балували своїх коханих дорогими подарунками. Досить скромні люди незвичайних професій могли подавати не менш розкішні презенти. Шукач скарбів-романтик, ім’я якого залишилося не відомим, підніс своїй дружині три скрині з коштовностями, знайденими на затонулому кораблі.

6 місце. Незвичайний та шокуючий подарунок, дарувальник якого залишився в історії назавжди. Можливо, якби це була менш відома персона, то шуму було б менше. Йдеться про Ван Гогу, а який був подарунок, думаємо, Ви вже здогадалися. Це було вухо, загорнуте в невеликий пакунок і подароване дівчині з паризького публічного будинку. Піднесення супроводжувалося проханням зберегти презент на все життя.

7 місце. Пам’ятаєте знамениту пару грабіжників Бонні та Клайда? Бандит подарував своїй коханій цілу плантацію кактусів блакитної агави, призначених для приготування текіли. Шкода, але офіційний папір, що підтверджує покупку, так і не був знайдений, а робочі плантації навіть не підозрювали, що належали одній з найвідоміших в історії жінці.

8 місце. Розкішний, приємний, а головне – постійний подарунок робив спортсмен 60-х Джо Ді Маджіо. Будучи закоханим і відданим шанувальником Мерлін Монро, він день у день приносив їй червоні троянди, навіть після того, як вони розлучилися. Після смерті на її могилі не переставали щодня з’являтися червоні троянди. Про таку відданість можна лише мріяти. Хто сказав, що вічного кохання не існує?

9 місце. Замикає наш рейтинг невеликий, але гарний подарунок – діамант у 70 карат. Він був подарований Річардом Бартоном своїй коханій – Елізабет Тейлор. Завдяки незвичайній ограновці його вартість була нечуваною. Можливо, саме через нього Тейлор виходила заміж за Річарда два рази.