Статті

Традиційні новорічні подарунки у різних країнах світу

Австрія

Для австрійців важливо дарувати на Новий рік речі, які стануть у нагоді в побуті. Крім практичних подарунків, також користуються популярністю (як в елітних колах, так і в молодіжних) запрошення на святкові вечори у Віденську оперу.

Англія

Для англійців неприйнятні широкі жести при даруванні подарунків. Вони більше віддають перевагу недорогим дрібницям, які виражають щирість і прихильність до вас: брелки для ключів, кухлі для пива, ароматизовані свічки, симпатичні сувенірні ляльки і хитромудрі ложечки для заварювання чаю.

Німеччина

Німці вважаються найбільш читаючою нацією у світі, тому не дивно, що саме книга – найпопулярніший новорічний подарунок. Але приємніший і несподіваний різдвяний сюрприз – подорож для всієї родини, спрямування та тривалість якої залежить від сімейного бюджету.

Греція

Даруючи дорогоцінний камінь на Новий рік, греки кажуть: «Нехай гроші господаря будуть такі ж важкі, як цей камінь». Якщо ж камінь маленький, то кажуть: “Нехай більмо в оці у господаря буде таким же маленьким, як цей камінь”. Як стандартний подарунок у Греції прийнято дарувати кошики з шампанським та вином.

Ізраїль

Rosh Hashanah (Рош Хашана) – єврейський Новий Рік. Це святий час, коли люди обмірковують гріхи і обіцяють спокутувати їх у наступному році за допомогою добрих справ. Дітям на Rosh Hashanah прийнято дарувати новий одяг, а на святковому столі традиційно присутній домашній хліб та фрукти.

Італія

У провінціях Італії давно існує звичай – вранці першого січня, ще до сходу сонця, в будинок необхідно принести «нову воду» з джерела. Зробити це потрібно раніше за інших. Італійці кажуть: «Якщо тобі нема чого подарувати друзям, подаруй «нову воду» з гілочкою оливи». Вважається, що оливкова гілочка приносить щастя.

Китай

Годинник нагадує китайцями про швидкоплинність та тлінність буття, тому дарувати цей аксесуар на Новий рік у Китаї не прийнято.

Польща

Фантазія – головний помічник у виборі подарунка у поляків. Вони прагнуть піднести щось витончене: жінкам – некоштовну біжутерію, чоловікам – запонки, гаманці або шийні хустки.

Португалія

Для португальців важливо, щоб новорічний подарунок було зроблено своїми руками. Великою популярністю користуються вишиті мереживні скатертини і серветки, власноруч виготовлений дерев’яний посуд, різьблені свічники та рамки для фотографій.

Країни Скандинавії

У Скандинавії прийнято новорічні подарунки загортати у барвистий папір та запечатувати за допомогою воску. Також до презентів прикладають спеціальні приказки чи віршики, в яких описується, що потрібно з ним зробити, оскільки часто не зрозуміло, як треба робити з подарунком.

США

Пальма першості у даруванні дорогих подарунків належить американцям, на купівлю яких один американець витрачає від 50 до 800 доларів. Незалежно від презентів (сигари, вина, парфуми, шарфи, кофти) їх прийнято дарувати з чеком для того, щоб їх можна було повернути в магазин. На початку січня в американських магазинах можна побачити великі черги бажаючих повернути подаровані їм подарунки. Тому останнім часом подарункові сертифікати номіналом від 50 доларів стали скористатися великою популярністю (Gift Certificate).

Франція

Французи – прихильники оригінальних та непрактичних подарунків, найпопулярніші з них – сувеніри чи листівки. Хоча Франція і вважається країною шикарних ароматів, заміжнім француженкам дарувати парфуми може лише її чоловік. Оскільки флакон парфюму вважається інтимним подарунком і дарувати його мають право дуже близькі люди.

Японія

Граблі з бамбука «кумаде» розміром від 10 см до 1,5 м вважаються популярним подарунком на Новий рік серед японців. Їх дарують для того, щоби загребати ними щастя. Прикрашають «кумаде» різними талісманами та різноманітними малюнками. Ще один традиційний подарунок «осейбо» – хитромудрі набори: баночки з консервами або шматочки ароматного туалетного мила. Якщо ж подарувати японцеві на Новий рік квіти – він може дуже образитись, оскільки подібні подарунки мають право робити лише члени імператорського прізвища, а від простого смертного японець не прийме навіть однієї квітки.